Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Slavné osobnosti z Livigna

Gianluigi Galli

Gigi Galli je vynikajícím italským rallyovým závodníkem. Je pověstný zejména svým dravým jezdeckým stylem, který potěší především oko diváka. Jeho kariéra byla převážně spojována se značkou Mitsubishi, kdy v roce 2005 odjel všech 13 soutěží šampionátu WRC ve vrcholném voze Lancer WRC05. Toho roku se umístil na 11 místě na světě. Aktivní kariéru ukončil v roce 2008 ve voze značky Ford.

Giorgio Rocca

Tento rodák z Livigna měl podmínky pro tréning svého sportu naprosto ideální. Giorgio Rocca, po kterém je mimochodem pojmenována jedna ze sjezdovek v areálu Mottolino je vítěz Světového poháru ve slalomu na lyžích a italský reprezentant v alpském lyžování. Svůj debut ve světových pohárech si odbyl v roce 1996, bohužel ihned po svém prvním startu si zlomil pravý kotník a na opravdový debut si musel ještě rok počkat. Giorgio Rocca je nejen rodákem z Livigna, dodnes zde žije.

Daniela Zini

Daniela Zini byla členkou reprezentačního družstva Itálie ve sjezdovém lyžování. V roce 1980 se umístila na devátém místě ve Světovém poháru v alpském lyžování. Závod světového šampionátu vyhrála mimo jiné také v tehdejším Československu v roce 1980 ve Vysokých Tatrách.

Katia Zini a Mara Zini

Sestřenice Mara a Katia jdou úspěšnými reprezentantkami Itálie v bruslení. Mara vydobyla bronzovou medaili v závodě na 3000 metrů na olympijských hrách v roce 2006. Její sestřenice Katia na této trati a stejných olympijských hrách zvítězila.

Marianna Longa

Marianna Longa je italskou bežkyní na lyžích. V současnosti závodí za lyžařský klub G.S. Fiamme Gialle. Na tour de ski obsadila celkové páté místo, v roce 2009 obsadila v závodě světového poháru (Rybinsk) první místo v běhu na 10 kilometrů volně. V roce 2009 pak v Liberci vybojovala 2. místo v běhu na 10 km klasicky, 4. místo v kombinaci na 15 km a 3. místo v týmovém sprintu. Byla také členkou olympijské štafety v roce 2010, kdy Itálie obsadila čtvrté místo.

osobnost livigna Giorgio Rocca

Hotel Livigno - rezervace

Odkazy


Booking.com

Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy