Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Nákupy v Livignu

Livigno je nejen lyžařským, ale také nákupním rájem. Především díky statutu bezcelní zóny. Tu městečku kvůli jeho špatné dostupnosti v dobách dávno minulých udělil císař Napoleon Bonaparte. Livigno je dnes dostupné i v zimních měsících takřka bez problémů. Statut bezcelní zóny mu však zůstal přidělen dodnes. Pro nákupčí to znamená, že z prodávaného zboží se neodvádí clo, daň z přidané hodnoty ani jiné další spotřební daně. Tento fakt městečku přirozeně přidává na popularitě. Nejvíce obchodů je přirozeně ve středu města tedy spíše na pěší zóně, která se vine městečkem.V Livignu a jeho okolí nalezneme dle všeho více než 200 duty free obchodů. Nejžádanějším artiklem je zde bezesporu alkohol. Naleznete zde téměř všechny běžně prodávané značky i některé speciální. Nákup tvrdého alkoholu se v Livignu vyplatí možná nejvíce. K dostání je však i víno, sekt a další. Ruku v ruce s prodejem alkoholu jde prodej cigaret a tabákových výrobků vůbec. U tohoto zboží však pozor, je nejvíce hlídané na hranicích. Po alkoholu a cigaretách vychází také velmi výhodně prodej parfémů. Od obyčejných, až po ty nejluxusnější značky. Zajímavostí je, že místní parfumerie si drží vždy přibližně stejné ceny. Obecně se více vyplatí nákup dražších značek, levnější se dají na internetu pořídit i v Čechách za podobné ceny.

Obchodů s oblečením je v Livignu také spousta. Ovšem zde platí, že nakupujete zpravidla to nejdražší co je na trhu. V porovnání s cenou v jiných zemích je to stále o mnoho levnější, ovšem výrobky střední třídy v Livignu tolik nejsou k mání. I přesto se nákupy oblečení těší v Livignu velké oblibě. V některých obchodech se vyplatí založit si věrnostní kartičku. Když se pak do Livigna vrátíte, máte slevy ještě o trochu vyšší. Mezi další oblíbené zboží patří drobná elektronika, ta je však někdy srovnatelná s internetovými cenami. Posledním, ale velmi důležitým artiklem jsou pohonné hmoty. Cestou z Livigna určitě naberte plnou, Levnější benzín cestou domů určitě nepotkáte.

Při převozu dárků ve formě jídla využijte možnosti vákuového zabalení, které nabízí řada prodejců.

Věnujete však skutečně zvýšenou pozornost tomu, kolik zboží vyvážíte. Italští, ale zejména Švýcarští celníci bývají opravdu důslední. Více o tom, jak na vyvážení zboží z Livigna a množstevní omezení se dočtěte na podstránce cestovatelské rady.

Stáhněte si mapku obchodů

nakupování Livigno

Hotel Livigno - rezervace

Odkazy


Booking.com

Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy