Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Livigno horská turistika

Přímo z Livigna nebo přilehlých údolí se dá vypravit na bezpočet turistických výletů. Obtížnost jednotlivých cest se značně liší. Na své si přijdou vycházkoví turisté i opravdoví vyznavači horských túr. Nejlepší je navštívit turistické centrum v Livignu, kde vám vždy ochotně poradí jakou trasu vybrat, ukáží vám, kde jsou nástupní místa a tak podobně. Případně je možno si opatřit mapu celé oblasti a nějaký track si vybrat dle svého uvážení. Orientační mapka ke stažení (zdroj livigno.eu)) Orientačně vybírám nejzajímavější cesty a cíle v nejužším okolí Livigna. Více také na podstránce letní dovolená v Livignu.
Vrchol Monte Vago

Výstup na horu Monte Vago se řadí mezi ty středně těžké. Odměnou pro vás však bude nádherný výhled do kraje z výšky více než 3000 metrů nad mořem. Nástupním místem je Passo della Forcola.

Chata Bovall

Na tento track je nástup z Retiche di Morteratsch, asi 10 km od Bormia. Sama cesta je velice příjemná, vede krásnou přírodou a po pěkně pěšině.

Výstup k jezerům Forcola

Čtyři jezera, která leží také na Švýcarském území, jsou snadným cílem pro všechny. Nástupním místem je Passo della Forcola Livigno.

Údolí val Federia

Z městečka Pont da la Calchéira vede zajímavý track, který se obejde bez prudkých stoupání. Vede totiž samotným údolím. Na závěr cesty však vystoupáte nad celé údolí.

Pro další tracky doporučuji navštívit národní park Stelvio. Nenachází se však v úplné blízkosti Livigna, ale je bez problémů v dojezdové vzdálenosti automobilem. V národním parku Stelvio poznáte opravdové krásy Italských Alp.Hotel Livigno - rezervace

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy